ÖZEL Salihli Can Hastanesi

Özel Salihli Can Hastanesi

Ziyaret ve Refakat Kuralları

SALİHLİ ÖZEL CAN HASTANESİ
ZİYARET VE REFAKAT KURALLARI

Değerli hasta ve hasta yakınlarımız;  toplumsal dayanışmanın güzel örneklerinden olan hasta ziyareti, usulüne uygun olarak yapıldığında, hastanızın moral düzeyini yükselterek iyileşme sürecine olumlu etki yapar. Bu süreci huzurlu ve yararlı geçirebilmek için ziyaretçi ve refakatçilerimizin aşağıdaki kurallara uyması gerekmektedir :

1. Hastanemizdeki hasta odaları, iki veya tek kişiliktir. Tüm odalarımızda hastalarımıza sadece bir refakatçi  eşlik edebilmektedir.  Yoğun bakımlarda ise refakatçi uygulaması yoktur.

2. Servislerde yatarak tedavi gören  hastalarımız için ziyaretlerinizi sabah: 10.00-12.00, öğleden sonra 13:00 – 17.00, akşam 19.00 – 21.00  saatleri arasında gerçekleştirebilirsiniz. Hastalarımızın sağlığı için lütfen bu saatler dışında ziyaret yapmamaya özen gösteriniz.  Yenidoğan Yoğun Bakım ve Erişkin Yoğun Bakımlarda ise; 11.30 – 12.30  saatleri arasında hekim nezaretinde hastanızı ziyaret edebilirsiniz.

3. Hastamızın sağlığı açısından, oda içinde aynı anda iki kişiden fazla ziyaretçi olmamasına özen gösteriniz.

4. Hasta odasında ziyaretinizi on dakikadan fazla tutmamaya özen gösteriniz. Uzun süreli görüşmeler  için hasta refakatçisi ile  kafeteryamızın konforlu ortamından yararlanabilirsiniz.

5. Enfeksiyon riski ve çocukların psikolojik olarak olumsuz etkilenmeleri nedeniyle 10 yaş altındaki çocuklar, hasta ziyaretine getirilmemelidir. Bu konudaki özeniniz ve hassasiyetiniz için teşekkür ederiz.

6. Hasta odasına girdiğinizde lütfen oda duvarındaki el dezenfektanını kullanınız ve hastamızın sağlığı için yakın temastan kaçınınız.

7. Hasta bilgilerinin mahremiyeti ilkesi gereği hastalarımızın sağlık bilgilerini sadece hastamız ve birinci derecede  yakınları ile paylaşılmaktadır. Lütfen çalışanlarımıza hastanızın sağlık durumu ile ilgili bilgi edinmek için baskı yapmayın. Hastamız ve yakınları gerekli gördükleri kadar bilgiyi sizinle paylaşacaklardır.

8. Tedavi ve muayene işlemleri sırasında hasta mahremiyeti gereği odadan çıkarak çalışma arkadaşlarımıza destek olmanızı rica ederiz.

9. Çocuk sağlığı ve hastalıkları servisinde tedavi gören küçük hastalarımıza mümkün ise, anne veya büyük anne, hala teyze gibi çocuk bakımında daha deneyimli refakatçilerin eşlik etmesini  tercih ediniz.

10. Hastalarımızın ve tüm misafirlerimizin konforlu istirahati iyileşme sürecinin en önemli parçasıdır. Hastanemizde sizin hastanız gibi iyileşmeyi bekleyen pek çok hasta bulunmaktadır. Bu nedenle oda ve koridorlarda yüksek sesle konuşmadığınız, gürültü yapmadığınız için teşekkür ederiz. 

11. Lütfen hasta etajerleri üzerinde  yiyecek içecek bırakmamaya özen gösteriniz.

12. Enfeksiyon riski nedeni ile lütfen canlı çiçek getirmeyiniz.

13. Hekimlerimiz tarafından hasta sağlığı için ziyaret ve/veya refakatçi uygulaması yasaklanmışsa, lütfen bu kurala uymaya özen gösteriniz.

14. Ziyaretçi ve refakatçilerimizin hastane içinde ve/veya YANGIN MERDİVENLERİNDE, kafeteryada ve hastane bahçesinde   sigara içmesi yasaktır.

Hastalarımızın iyileşme süreçlerine bizimle birlikte eşlik ederek  kurallara uyma konusunda gösterdiğiniz özen ve hassasiyet için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

SALİHLİ ÖZEL CAN HASTANESİ YÖNETİMİ