ÖZEL Salihli Can Hastanesi

Özel Salihli Can Hastanesi

Yönetim Kurulumuz

Yönetim Kurulu Başkanı

Op.Dr. Muzaffer KESKİNER

Yönetim Kurulu Üyeleri

Uzm. Dr. Hüseyin KAŞIKÇI

02 Şubat  1956 yılında Kula’da doğdu. İlkokul-Orta-Lise tahsilinden sonra 1976 Yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanarak, tıp eğitimini aldı. 1982 yılında aynı Üniversiteden başarı derecesi ile mezun oldu.

1982-1984 yılları arasında Artvin’de  2 yıl Pratisyen Hekim olarak çalıştı. Askerliğini 1984-1985 yılları arasında  Kıbrıs 60 yataklı Askeri Hastane’de , 1986-1989 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi  (KTÜ) Noroloji Bölümü’nde ihtisasını tamamladı. Aynı tarihlerde Serabro -Vasküler hastalıklarda bilinç bozukluğu,  EEG çalışmalarını yaparak uzmanlığını aldı.Bir yıl aynı üniversitede Nöroloji-Epilepsi polikliniği  ve EEG  laboratuvarında  hizmet verdi.1991-2008 yılları arasında Salihli Devlet Hastanesi Noroloji Servisinde ve açtığı Özel muayenesinde kendi uzmanlık alanında hekimlik yaptı. 2008 yılı Mart ayından itibaren  Salihli Özel Can Hastanesi’nde Noroloji Uzman hekimi olarak halen görev yapmaktadır.
 
Mesleki İlgi Alanları
İyi hekimliğe örnek gösterilen modern tıbbın kurucularından Dr.William Osler'in ünlü bir sözü olan "Hastayı dikkatle dinlerseniz, size teşhisini söyleyecektir" sözünü kendine ilke edinmiştir.Mesleki ilgi alanları : Demans , Alzhmeir hastalığı, Parkinson- Beyin-damar hastalıkları- Baş ağrıları – Epilepsi ve Uyku hastalıkları  ile ilgili tüm toplantı, kongrelere katılarak; Uzmanlık  alanındaki yeni gelişmeleri takip ediyor. Uyku ve Epilepsi hastalıkları ile ilgili  2013 yılında Celal  Bayar Üniversitesinde 6 aylık Polisomniografi –EEG eğitimini görüp sertifika almıştır. 1983 ‘den itibaren Yurtiçin ve yurtdışı  birçok mesleki Ulusal Kongre ve eğitim  toplantılarına   katılmıştır.  
 
Halen hastanemizde yönetim kurulu üyesi olmasının yanı sıra Nöroloji ve Uyku Laboratuvarı Uzmanı olarak görev yapmaktadır.
 
 
Op. Dr. Yener BAKAN