ÖZEL Salihli Can Hastanesi

Özel Salihli Can Hastanesi

Tarihçemiz

Salihli Özel Can Hastanesi 2002 yılında Kadın Doğum Hastalıkları Uzmanı Dr. Muzaffer Keskiner, Yönetim Kurulu Üyeleri Uzm.Dr. Hüseyin Kaşıkçı ve Op.Dr. Yener Bakan önderliğinde Salihli’de 35 yataklı bir hastane olarak kurulmuştur. 2008 yılında TÜV-CERT Kalite Belgesini almış, 2016 yılında 127 hasta yatak kapasitesi ile Manisa’nın ilk ve tek  erişkin ve yeni doğan  üçüncü seviye yoğun bakım imkanlarını  sunan “Referans Hastanesi” olarak bölgede saygın bir yer edinmiştir.

En büyük sermayesi insan olan, her biri alanında uzman ve değerli hekimlerle birlikte, yerel bir kurum olarak varlığına başlayan Can Hastanesi, Salihli halkı başta olmak üzere hizmet verdiği hastalarından gördüğü değer ve toplumda sağladığı güven ile giderek büyümektedir. Salihli Özel Can Hastanesi son 10 yıl içerisinde 30 yataklı bir hastaneden, 127 yataklı ve bölgenin en büyük üçüncü seviye anestezi-reanimasyon , koroner ve yenidoğan yoğun bakım ünitesine sahip olan bir hastaneye dönüşmüştür. Bununla birlikte Can Hastanesi, bu rakamlardan çok daha fazlasına sahiptir. Can Hastanesi olarak, hastalarımız başta olmak üzere, yaşamı paylaştığımız herkesle birlikte oluşturduğumuz güvenin, dayanışmanın, sağlığa ve iyilik halinin sürekliliğine yaptığımız katkının paha biçilmez olduğuna inanıyoruz.

Hastanemizde 24 saat hizmet veren kan merkezi, 18+1 cihaza sahip diyaliz ünitesi, tam donanımlı üçüncü seviye yeni doğan yoğun bakım, anestezi-reanimasyon ve koroner yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır.

Ameliyathanemiz teknik alt yapı bakımından güçlü, 5 ameliyat odası, pre­op, post­op odası, sterilizasyonun sağlandığı merkezi sterilizasyon ünitesi ile 24 saat her türlü ameliyatın yapılabildiği modern bir komplekstir.

Hastanemizde telefonla ve/veya internet sitemiz üzerinden online randevu ve online tahlil sonuçları hizmeti verilmekte, görüntüleme ünitesinde röntgen, BT, MR gibi tetkikler dijital ortamda çekilmekte, depolanmakta ve PACS sistemi sayesinde tüm bilgisayarlardan görülebilmektedir.

Ayaktan ve yatarak hasta kabul edilen Fizik Tedavi Kliniğimizde (FTR), hastalarımıza elektroterapinin tüm uygulamaları yapılabilmekte, egzersiz, el ve ortopedik rehabilitasyon tedavileri de uygulanmaktadır.

Salihli Özel Can Hastanesi olarak, çok yakında İzmir’de açılacak olan şubemizle, kurumsal yapımızı CAN SAĞLIK GRUBU’na dönüştürmekten gurur duymaktayız.