ÖZEL Salihli Can Hastanesi

Özel Salihli Can Hastanesi

Ortopedi ve Travmatoloji

Tıbbın oldukça geniş bölümlerinden biri olan Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü bünyesinde birçok özel dal içermektedir. Bu dalların her biri ayrı özellikler, teknikler ve tecrübeler gerektirmektedir. Özel Can Hastanesi bünyesinde Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü, bu düşüncelerin temelinde yapılanmıştır.

Bölümde ;

Artroskopi ve spor yaralanmaları ( diz, omuz ) , artroskopik diz ameliyatları, menisektomi veya menisküs tamiri, artroskopik ön çapraz bağ, arka çapraz bağ, iç-dış yan bağ ve kombine bağ yaralanmalarında rekonstürüksiyon ameliyatları, kıkırdak yaralanmalarında artroskopik mikrofraktür veya osteochondral kıkırdak nakli, omuz çıkığında artroskopik bankart tamiri, labral yırtık eksizyonu-tamiri, kıkırdak ameliyatları, rotatör cuff tamiri, artroskopik yöntem ile kapalı olarak tedavi edilmekte ve hastalar kısa sürede işine ve sportif hayatına dönmektedir.

Omurga Cerrahisi ( Spinal Cerrahi ) omurga yaralanmaları sonucu oluşan kırık ve çıkıklar, omurganın her türlü enfeksiyonları tedavisi

Çocuk Ortopedisi ve Travmatolojisi 16 yaş altı çocukların doğumsal kalça çıkığı, çarpık ayak, serebral paralizi, myelomeningosel doğumsal deformiteler, düz tabanlık ve tümörler, gelişimsel bozukluklar ve kırıklarının takip ve tedavisi

Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi ayak ve ayak bileğinin dejeneratif hastalıkları, spor yaralanmaları, kırıkları, bağ yırtılmaları, kıkırdak yaralanmalarının tedavisi ile uğraşmaktadır.

Omuz ve Dirsek Cerrahisi omuz ve dirseğin artrozları, rotatör kılıf hastalıkları, tekrarlayan çıkıklar, aşırı kullanıma veya travmaya bağlı hastalıklarının artroskopik ve açık cerrahi yöntemlerle tedavisi

Artroz - Kireçlenmelerde Gonartroz ve Koksartroz tedavisi, kalça ve diz protezleri, protez enfeksiyonu ve gevşemelerde revizyon ameliyatları, periacetabular ve yüksek tibial rekonstrüktif kemik ameliyatları v.s.

Ekstremite (kol - bacak kemik uzatma ameliyatları) kemik deformitelerinde ve kırık kaynamaması ve kemik enfeksiyonlarında eksternal fixatör uygulamaları

El ve Üst Eksremite Cerrahisi erişkin hastalarda tüm el, el bileği, ön kol, dirsek ve kol deformiteleri, sinir sıkışmaları, kesileri ve kırıklarının mikrocerrahik teknik tedavisi yapılmaktadır.

Travma tedavisi (kırıklar, çıkıkların, kas-tendon yırtık ve kopmalarının tedavisi) multipl (çoklu) kompleks yaralanmaların yoğun ve acil tedavisi yapılmaktadır.