ÖZEL Salihli Can Hastanesi

Özel Salihli Can Hastanesi

Blog

UYKUSUZ GECELERE "DUR" DEYİN!
02 Ocak 2017, Pazartesi
Uyku zihinsel ve fiziksel sağlığımızı her gün yenilememiz için önemli olan ve yaşamımızın üçte birini kapsayan aktif bir dönemdir. Uykuya dalma veya sürdürmede güçlük, yani uykusuzluk (insomnia) toplumda her üç kişiden birinde görülen önemli bir sağlık problemidir.

Devamı...
KİM KORKAR MENOPOZDAN?
02 Ocak 2017, Pazartesi
Genelde 45 yaşından sonra görülen, önceleri adet kanamalarının azalarak düzensizleşmesiyle, daha sonraları ise kesilmesiyle yaklaşık 50 yaşına kadar geçen süre içinde biten bir dönemdir. Menopoz kelime anlamı olarak son adet kanaması demektir.

Devamı...
MEME KANSERİNDE ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARABİLİR
02 Ocak 2017, Pazartesi
Meme kanseri dünyada kadınlar arasında en sık görülen kötü huylu tümördür. Kadınlarda görülen tüm kanserlerin %30'unu oluşturmaktadır. Erkeklerde daha nadir görülür. Hayat boyu her 8 kadından birinin kansere yakalanma riski vardır. Meme kanseri, meme dokusundaki hücrelerden gelişen kanserlerdir.

Devamı...
ALZHEIMER HASTALIĞI KADERİNİZ OLMASIN!
30 Aralık 2016, Cuma
Alzheimer Hastalığı nörolojik hastalıklar içinde demanslar (bunama) denilen bir hastalık grubuna dahil bir hastalıktır. Bunama gelişen hastaların yaklaşık üçte ikisinde Alzheimer Hastalığı olduğu için bunama denilince akla bu hastalık gelir ancak Alzheimer hastalığı dışında da bunamaya neden olan çok sayıda hastalık vardır.

Devamı...
KOLONOSKOPİ
29 Aralık 2016, Perşembe
Kolonoskopi kalın bağırsağın görüntülenmesine yarayan bir tanı yöntemidir. Ultrason, tomografi, sanal tomografi ve dışkıda gizli kan tetkiki gibi işlemler sindirim sistemi hakkında birtakım ön bilgiler verir. Ancak alınan sonuç kolonoskopi kadar kapsamlı olmamaktadır.

Devamı...
1 2 3 4 5İlk « Önceki · Sonraki » Son